Skip to content

Serhat Akkılıç

Serhat Akkılıç (twitter.com/sakkilic), Havas Istanbul, HAVAS CX, Engage by HAVAS ve Project House’dan oluşan HAVAS Creative Türkiye’nin Group CEO’su, girişimci, yatırımcı, 1999’dan beri dijital ve iletişim endüstrilerinin hayal emekçisi.

İTÜ’de mühendislik okudu, okurken gönlünü pazarlama iletişimine kaptırıp okul biter bitmez KOÇ MBA’e girdi. Okurken Procter & Gamble’da marka yönetimi alanında çalışmaya başladı. 1999 yılında P&G’den ayrılarak ortaklarıyla beraber Project House’u kurdu. Deloitte tarafından 2007 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 şirketinden biri; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinin ise en hızlı büyüyen dijital iletişim ajansı seçilen Project House’da, global ve yerel pek çok lider markanın dijital pazarlama alanındaki projelerini üretti, yönetti ve markalara yeni medya alanında danışmanlık yaptı. Bu süre zarfında Project House ekibiyle beraber Türkiye’de dijital pazarlama alanında ilk olan; interaktif pazarlama terimleri sözlüğü, dijital strateji modeli “DEEP” gibi pek çok projede görev aldı.

Eylül 2010’da Dünyanın en büyük reklam ve iletişim hizmetleri gruplarından biri olan Havas, Project House’a yatırım kararı aldı. Bu stratejik yatırım ile Project House toplam 100’ün üzerinde ülkede 14,000 kişinin çalıştığı farklı ajanslardan oluşan global bir iletişim networküne dahil oldu.Bu ortaklıkla beraber global bir ajans olan Project House, Türkiye dışında da dijital merkezli reklam hizmeti üretmeye başladı. 2016 sonunda Project House’daki hisselerini tamamen sattıktan sonra önce Project House’un ardından da HAVAS grubunun Türkiye’deki tüm kreatif ajanslarının Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Grubun Türkiye’de sahip olduğu HAVAS İstanbul, HAVAS CX  ve Engage by HAVAS markalarının ülke yönetiminden, Project House markasının da globaldeki büyümesinden sorumlu. Muhteşem bir yönetim ekibiyle, İstanbul’dan Türkiye’ye ve Dünyaya projeler yapmakla meşgul, yılın yarısı uçakta bir yerlerde.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde iletişim alanında PhD derecesi aldı, 2015 yılından beri halen aynı kurumda lisans öğrencileri için “İletişim Tasarımı” ve MBA öğrencileri için “Dijital Dönüşüm” derslerinde görev alıyor.

Hakiki Kova burcu. 2011 yılından beri “baba”. Yeni olana ve ideallerine tutkulu. Eşine ve işine aşık. Her daim öğrenip kendisini yontmakla meşgul.

Back To Top
Search